Niemcy: blisko 7 tys. migrantów przybyło przez weekend do Bawarii

Niemcy: blisko 7 tys. migrantów przybyło przez weekend do Bawarii
EPA/SEBASTIAN WILLNOW

Rzecznik policji przekazał AFP, że w sobotę zarejestrowano 5098 osób ubiegających się o azyl, w sobotę zaś - 1710. Tymczasem w ciągu obu poprzednich weekendów liczba nowo rejestrowanych migrantów oscylowała wokół 20 tys.

 

Niemcy pozostają głównym celem dla większości mieszkańców Syrii, Afganistanu czy Iraku uciekających przed wojną, biedą i prześladowaniami ze swoich krajów. Przybywają oni przede wszystkim przez Austrię z kierunku Węgier i Bałkanów. Gerry Voitik, rzecznik austriackiego Czerwonego Krzyża powiedział AFP, że "jest porozumienie między władzami niemieckimi i austriackimi, by przepuszczać codziennie do pięciu pociągów specjalnych z migrantami, plus normalny ruch pociągów". Według tego źródła w poniedziałek przewidziano cztery specjalne pociągi z Austrii do Bawarii.

 

Władze austriackie spodziewają się w poniedziałek napływu od 5 do 6 tys. migrantów. Większość z nich przybywa z Węgier, a kilkaset osób - ze Słowenii. Niemiecka policja nie dzieli się prognozami, ilu migrantów przybędzie w poniedziałek do Bawarii.

 

(PAP)