Elton John rozmawiał z Putinem o prawach gejów - prawie dwa razy

Elton John rozmawiał z Putinem o prawach gejów - prawie dwa razy
PAP/EPA

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przekazał, że Putin rozmawiał z brytyjskim muzykiem w czwartek. Rosyjski przywódca poprosił Eltona Johna, by nie obrażał się na sprawców kawału. Powiedział, że jest gotów się spotkać, jeśli obaj znajdą wspólny termin, i przedyskutować z artystą "dowolne interesujące go kwestie".

 

Przed około dwoma tygodniami Elton John powiedział w rozmowie z BBC, że postawa Putina wobec praw osób homoseksualnych jest oparta na uprzedzeniach i "śmieszna". Dodał, że chciałby porozmawiać z rosyjskim prezydentem, choć - jak zastrzegł - ten mógłby nazwać go "kompletnym idiotą".

 

Krótko po tej deklaracji piosenkarz zamieścił w internecie podziękowanie dla Putina za konwersację, ale szybko wyjaśniło się, że padł ofiarą żartu dwóch Rosjan. Zadzwonili oni do gwiazdora, udając Putina i jego rzecznika, a nagranie z tej rozmowy zostało później wyemitowane w rosyjskiej telewizji.

 

Elton John korzysta ze swego statusu ikony muzyki pop, by bronić na świecie praw osób homoseksualnych. Jego koncerty w Rosji zawsze gromadzą wielką publiczność.(PAP)