Piotrowska nie przekonała prezydenta - wyraził "zastrzeżenia i ocenę negatywną"

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski poinformował, że prezydent Andrzej Duda podczas rozmowy z szefową MSW Teresą Piotrowską wyraził swoje zastrzeżenia i negatywnie ocenił decyzje, które zapadły podczas spotkania ministrów spraw wewnętrznych dot. kwestii uchodźców.


Szczerski powiedział dziennikarzom na briefingu po spotkaniu prezydenta z minister Piotrowską, że szefowa MSW zdała relację z wtorkowego spotkania unijnych ministrów spraw wewnętrznych, w którym uczestniczyła. Jak podkreślił, prezydent "przyjął do wiadomości" przedstawioną przez minister informację.

 

"Pan prezydent wyraził swoje zastrzeżenia i ocenę negatywną decyzji, które zapadły, zwłaszcza z punktu widzenia oczekiwań polskiego społeczeństwa, tego, jak na sprawę tej polityki zapatrują się Polacy oraz z punktu widzenia podstaw prawnych i legalnej strony tej polityki oraz jej skuteczności, efektywności" - powiedział Szczerski.

 

"Te zastrzeżenia pana prezydenta, które złożyły się na negatywną ocenę decyzji, które zapadły w Brukseli, nie zostały w pełni rozwiane. Uwagi, które pan prezydent formułował, mówiące że tryb decyzyjny spowodował osłabienie siły głosu całego naszego regionu w polityce europejskiej, pozostały" - dodał.

 

Według Szczerskiego spotkanie przebiegło w atmosferze, na której zależy prezydentowi, czyli - jak mówił - "atmosferze troski o polskie sprawy i bezpieczeństwo". (PAP)