Prezydent znowu zaprosił szefową MSW - tym razem skutecznie

Prezydent znowu zaprosił szefową MSW - tym razem skutecznie

Sadurska powiedziała na czwartkowym briefingu, że w imię dobrych relacji prezydent liczy, że sytuacja ze środy - kiedy Duda zaprosił Piotrowską, ale szefowa MSW na spotkaniu się nie pojawiła - "zostanie uznana za niebyłą" i minister ponowione zaproszenie przyjmie.

 

Szefowa Kancelarii Prezydenta zaznaczyła, że rozmowa miałaby dotyczyć wtorkowego spotkania ministrów spraw wewnętrznych UE i ustaleń dot. uchodźców, które tam zapadły. Sadurska podkreśliła, że Piotrowska jako uczestniczka tych rozmów jest najodpowiedniejszą osobą do rozmowy. Dodała, że prezydent liczy, iż czwartkowe spotkanie odbędzie się w dobrej atmosferze.

 

Sadurska oceniła, że spotkania prezydenta z ministrami "są rzeczą całkiem naturalną". Jak dodała, prezydent Duda spotykał się z ministrami rządu Ewy Kopacz wielokrotnie.

 

Zaproszenie skomentowała szybko Ewa Kopacz, która poleciła szefowej MSW, by udała się na spotkanie. "Z Polski nie może popłynąć sygnał, że prezydent walczy rządem, dlatego poprosiłam minister spraw wewnętrznych, by o godz.16. stawiła się w Pałacu Prezydenckim" - powiedziała premier.

(PAP)