Turniej WTA w Tokio - A. Radwańska pokonała w finale Bencic

Turniej WTA w Tokio - A. Radwańska pokonała w finale Bencic
Fot. PAP/EPA/KIYOSHI OTA
26-letnia Radwańska odniosła 15. zwycięstwo w karierze w imprezie cyklu WTA; w Tokio triumfowała po raz drugi, poprzednio w 2011 roku.
 
Polka zrewanżowała się 18-letniej Bencic za czerwcową porażkę w finale turnieju na kortach trawiastych w Eastbourne. W rankingu światowym krakowianka jest 13., zaś Szwajcarka - 15.
 
Pierwszy set Radwańska rozpoczęła spokojnie, wygrała swoje podanie. W drugim gemie Polka miała szansę na przełamanie, ale rywalka się obroniła. W szóstym Radwańska wykorzystała break pointa i wyszła na prowadzenie 4:2. Później szybko do zera wygrała gema przy swoim serwisie. W ostatnim Bencic prowadziła nawet 30:0 i 40:15, ale krakowianka doprowadziła do wyrównania i wygrała wykorzystując drugą piłkę setową.
 
W drugiej partii dominacja Polki jeszcze się powiększyła. Radwańska przełamała podanie rywalki i objęła prowadzenie 2:0. Kolejnego gema na 3:0 zakończyła dwoma silnymi serwisami, po chwili było już 4:0.
 
Nie mając już nic do stracenia Bencic zaatakowała w piątym gemie. Przełamała rywalkę i doprowadziła do stanu 1:4. Później wygrała własne podanie i było 2:4.
 
Radwańska po chwilowej dekoncentracji zabrała się do pracy. Wygrała kolejnego, siódmego gema i było 5:2. W ósmym Bencic ponownie objęła prowadzenie, ale przy stanie 40:0 już nie była w stanie zagrozić rywalce. Radwańska doprowadziła do wyrównania, wykorzystała drugą piłkę meczową i po mocnym ataku z forhendu zakończyła spotkanie.
 
"Jestem szczęśliwa, grałam dzisiaj swój najlepszy tenis. To był finał, tutaj trzeba walczyć o każdą piłkę, aby zwyciężyć. W Tokio czuję się świetnie i lubię tu wracać. Dziękuję kibicom za wsparcie" - powiedziała po meczu Radwańska.
 
Wynik finału gry pojedynczej:
 
Agnieszka Radwańska (Polska, 7) - Belinda Bencic (Szwajcaria, 8) 6:2, 6:2.
(PAP)