WTA w Wuhan: Radwańska odpadła w I rundzie, Szarapowa skreczowała

PAP/EPA

Zajmująca 24. miejsce w rankingu WTA Williams pokazała się z bardzo dobrej strony. Grała ofensywnie i precyzyjnie, w pierwszym secie niemal całkowicie zdominowała sklasyfikowaną o 17 pozycji wyżej Radwańską.

Polka w drugiej partii, przy stanie 1:2, poprosiła o przerwę medyczną. Na początku udzielano jej pomocy na korcie, następnie przeniosła się na kilka minut do szatni. Do rywalizacji wróciła z obandażowanym lewym udem.

W dalszej części spotkania stanowiła już znacznie większe zagrożenie dla Amerykanki, ale ta nie zmarnowała okazji i zwyciężyła po godzinie i 58 minutach gry. Pojedynek zakończył się po północy czasu miejscowego.

Z turnieju odpadła również rozstawiona z "dwójką" Maria Szarapowa, która nie dotrwała nawet do końca meczu 1. rundy turnieju z Czeszką Barborą Strycovą. Rosyjska tenisistka, która pauzowała przez prawie trzy miesiące, skreczowała przy stanie 6:7 (1-7), 7:6 (7-4), 1:2 dla rywalki.

W poniedziałek Szarapowa miała kłopoty z lewym przedramieniem. Po pierwszym gemie decydującego seta poprosiła o przerwę medyczną. Po rozegraniu dwóch kolejnych poinformowała sędziego, że nie jest w stanie kontynuować gry.

"Mam za sobą już kilka poważnych urazów i wiem, że ta kontuzja jest daleka od bycia tak poważną. To po prostu coś, o co muszę teraz zadbać. Moimi priorytetami są z pewnością kończący sezon turniej masters w Singapurze oraz finał Pucharu Federacji. Zrobię wszystko, by być zdrową wtedy" - podkreśliła 28-letnia Rosjanka.