Kielce: ksiądz podejrzany o gwałt na nieletniej w areszcie

Kielce: ksiądz podejrzany o gwałt na nieletniej w areszcie

Jak powiedział PAP Prokopowicz, policja zatrzymała księdza w poniedziałek. W czwartek sąd zdecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące.

 

Prokurator postawił duchownemu łącznie trzy zarzuty. „Pierwszy dotyczy okresu od września 2013 r. do września 2014 r. i dotyczy doprowadzenia małoletniej pokrzywdzonej poniżej lat 15 do obcowania płciowego i do tzw. innej czynności seksualnej” – powiedział Prokopowicz.

 

Kolejny zarzut dotyczy okresu od listopada ub.r. do lutego br. „Chodzi o co najmniej kilka ustalonych zgwałceń tej samej nieletniej” – wyjaśnił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

 

Trzeci zarzut obejmuje wydarzenia z kwietnia br. „Dotyczy pozbawienia małoletniej wolności na okres poniżej siedmiu dni oraz zgwałcenia” – dodał Prokopowicz.

 

Jak wyjaśnił rzecznik, sprawa dotyczy kapłana, który do niedawna pracował na terenie jednej z parafii w powiecie jędrzejowskim. Ustalono, że zdarzenia miały miejsce na terenie dwóch powiatów województwa świętokrzyskiego. Za każdy z zarzucanych czynów podejrzanemu grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

 

Prokuratura nie udziela informacji na temat wyjaśnień składanych przez podejrzanego oraz tego, czy przyznaje się, czy nie do zarzucanych mu czynów.

 

"W ubiegłym tygodniu ksiądz złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska w parafii - z przyczyn osobistych. Wiemy, że został zatrzymany (...); czekamy na wyjaśnienie sprawy" – przyznał w czwartek PAP rzecznik diecezji kieleckiej, ks. Mirosław Cisowski. (PAP)