Amulet zapewni wygraną w wyborach? Tajemniczy talizman Barbary Nowackiej

Czy amulet okaże się skutecznym orężem w walce o głosy wyborców? Liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka nie rozstaje się z bursztynowym naszyjnikiem po matce Izabeli Jarudze Nowackiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. 
 
Jak sama przyznała  w jednym z wywiadów, amulet ma jej przynieść szczęście i dawać poczucie bliskości matki. Choć koledzy z prawej strony sceny politycznej powątpiewają w magię talizmanów to jednak na lewicy nie brakuje takich, którzy z magicznymi rytuałami i przesądami są za pan brat.
 
A jak przyznają eksperci, którzy na co dzień zajmują się magią i okultyzmem - wiara w magię, a już szczególnie w amulety- nie jest bezpodstawna. Szczególnie w przypadku naszyjnika Barbary Nowackiej.
 
Choć niektórzy wróżą Barbarze Nowackiej czarny finał magicznych praktyk to lewica wierzy w moce nadprzyrodzone. Przed wyborami prezydenckimi miało jej pomóc poświęcenie busów. Nie udało się. Dlatego teraz Zjednoczona Lewica sięga po inne siły, które mają pomóc jej osiągnąć upragniony sukces.