Henning Berg nie jest już trenerem Legii Warszawa

Henning Berg nie jest już trenerem Legii Warszawa
PAP/Andzrej Grygiel

"Norweski szkoleniowiec został odsunięty od pracy w charakterze trenera pierwszego zespołu. Dziękujemy mu za wszystko, co zrobił dla Legii" - napisano na oficjalnej stronie klubu.

Prezes Bogusław Leśnodorski tłumaczył: "Dotychczasowa formuła współpracy z trenerem wyczerpała się i nie gwarantowała pełnej realizacji celów założonych na bieżący sezon w obszarze wyniku sportowego oraz rozwoju Legii. Decyzja ta nie jest spowodowana oceną wyniku czy gry drużyny w meczu przeciwko Górnikowi Zabrze".

Legia pod wodzą Berga została mistrzem Polski 2014 i zdobyła w 2015 roku Puchar Polski. W minionym sezonie nie udało się jednak obronić tytułu, co już wzbudziło falę krytyki. Tegoroczne wyniki w ekstraklasie, jak i Lidze Europejskiej zadecydowały o zwolnieniu szkoleniowca.

"Rozstajemy się w atmosferze wzajemnego szacunku, pamiętając o tym, że wynik osiągnięty w europejskich pucharach w poprzednim sezonie będzie jeszcze przez kilka lat procentował na rzecz pozycji Legii Warszawa" – dodał Leśnodorski.

Z pracy zwolnieni zostali także asystenci Berga Pal Arne Johansen i Kazimierz Sokołowski oraz trener odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne zespołu Geir Kasene. Pracowali oni z Legią od 19 grudnia 2013 roku.

Oficjalnie jeszcze nie podano nazwiska następcy Norwega, ale od kilku już dni spekulowano, że będzie nim Rosjanin Stanisław Czerczesow. Siedział on także na trybunach niedzielnego meczu z Górnikiem w Zabrzu.

 

(PAP)