Prezydent powołał Narodową Radę Rozwoju

W skład Rady wchodzi 87 osób, ekspertów z różnych dziedzin. "Wszyscy, jak tutaj żeście się zebrali, jesteście ekspertami, ale też trzeba powiedzieć jedno - macie bardzo różne poglądy" - podkreślił Andrzej Duda, nawiązując do słów marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Prezydent dziękował za przyjęcie zaproszenia do pracy w Narodowej Radzie Rozwoju, szczególnie osobom, które mają odmienne od niego poglądy. "Nie byłoby dyskusji, nie byłoby poważnej, mądrej debaty, gdyby siedzieli tylko ludzie zgadzający się ze sobą. W ten sposób nie rozwija się nauka, jeśli wszyscy się ze sobą zgadzają, wtedy praca nie ma sensu nad strategiami rozwojowymi, gdzie spojrzeń powinno być wiele, by przedyskutować wszystkie za i przeciw - w atmosferze szacunku, kultury debaty i merytorycznego sporu" - mówił Duda.

 

Prezydent wyraził nadzieję, że prace NRR w każdej z dziedzin zakończą się sukcesem. "Chciałbym, byśmy przygotowali dalekosiężny plan naprawy i rozwoju RP. Mnie się marzy polskie państwo silne. Wierzę w to, że dzięki eksperckiemu wsparciu, współpracy z rządem i parlamentem będzie to możliwe, by taką Polskę osiągnąć. To był cel, dla którego startowałem w wyborach prezydenckich i to cel mojego działania jako prezydenta" - podkreślił Andrzej Duda. Nie wykluczył, że skład NRR będzie jeszcze poszerzony.

 

Na piątek zaplanowano także pierwsze posiedzenie Rady nt. "Bezpieczeństwo zdrowotne Polaków - diagnoza sytuacji". (PAP)