Prezydent: Polska potrzebuje dobrej zmiany

Prezydent: Polska potrzebuje dobrej zmiany
Prezydent podkreślił, że w demokracji nikt nie powinien mieć wątpliwości, że jego decyzja demokratyczna wpływa na rzeczywistość.
 
"Wygrałem wybory mówiąc o tym, że chcę naprawy rzeczywistości i dzisiaj też jestem do niej zdeterminowany. Wierzę, że wygrałem te wybory właśnie dlatego, że naprawy Rzeczypospolitej potrzebuje dzisiaj w Polsce bardzo wielu ludzi" - powiedział Duda na spotkaniu z mieszkańcami Pszczyny.
 
"Jeżeli mówimy o naprawie Rzeczypospolitej, to mówimy o tym, że potrzebna nam jest dobra zmiana. W kraju demokratycznym, w którym sprawy prowadzone są uczciwie takiej dobrej zmiany można dokonać tylko i wyłącznie poprzez akt wyborczy; tylko poprzez akt wyborczy można także wyrazić swoje niezadowolenie, albo swoje poparcie dla jakichś pomysłów, idei, dla czyjejś działalności" - zaznaczył prezydent.
 
Duda stwierdził, że w Polsce niezwykle potrzebna jest wspólnota. "Tę wspólnotę jesteśmy w stanie odbudować tylko wtedy, gdy będziemy razem. Tylko wtedy także, kiedy władza w Polsce będzie miała silną legitymację i gdy będziemy zdecydowanie mówili +nie+ wszelkim przejawom nienawiści, poniżania, także w polityce" - mówił prezydent.
 
"Mówią, że ryba psuje się od głowy. Niech i naprawia się od głowy. Niech się naprawia od uczciwej władzy, która da przykład szacunku do siebie nawzajem, a przede wszystkim do ludzi" - dodał Duda.
 
Prezydent zachęcał także do pójścia do wyborów. "Pokażmy, że interesuje nas demokracja, że interesuje nas nasze państwo" - apelował.
(PAP)