Schetyna: Dzisiaj nic się nie kończy, wszystko się zaczyna

Schetyna: Dzisiaj nic się nie kończy, wszystko się zaczyna
Fot. PAP/Piotr Polak
"Musimy wyciągnąć wnioski, musimy sobie poważnie porozmawiać o wczorajszym dniu, o dzisiejszym i o tym co przed nami" – powiedział w niedzielę wieczorem Schetyna podczas wieczoru wyborczego świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej w Wojewódzkim Domu Kultury.
 
Według sondażu IPSOS niedzielne wybory parlamentarne wygrało PiS z poparciem 39,1 proc. Druga Platforma zdobyła 23,4 proc. głosów.
 
"Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie, dzisiejszego dnia nic się nie kończy, a wszystko się zaczyna - obiecuję wam to tu, w Kielcach i obiecuję całej Polsce i całej Platformie, że wszyscy mamy trzy lata do wyborów samorządowych i zrobimy wszystko, i wam to obiecuję, że te wybory wygramy" – przekonywał. Podczas przemówienia podziękował wszystkim zaangażowanym w kampanię PO w regionie.
 
Podczas rozmowy z dziennikarzami zapytany o ocenę ogólnopolskiego wyniku PO nazwał go "bardzo poważnym wyzwaniem". "Ja bym poczekał z komentarzami, oceną i analizą. Wtorek będzie takim momentem, w którym będzie można na to na spokojnie spojrzeć. Dzisiaj będzie dużo emocji jeszcze, to ciągle sondaże, jednoznaczne, ale ciągle sondaże, więc poczekajmy i miejmy dystans do tego. W emocjach rzeczy wyglądają inaczej" – powiedział.
(PAP)