WTA Finals – Radwańska przegrała w swoim pierwszym meczu Szarapową

WTA Finals – Radwańska przegrała w swoim pierwszym meczu Szarapową
Zajmująca szóste miejsca w rankingu WTA Radwańska przystąpiła do tego spotkania po dobrych występach w Azji. Wygrała turnieje w Tokio i Tiencinie, a w Pekinie dotarła do półfinału. Dyspozycja trzeciej na światowej liście Szarapowej była z kolei wielką niewiadomą. Pod koniec września nie dokończyła spotkania w Wuhan, a jej poprzedni występ to zakończony na początku lipca Wimbledon.
 
Niedzielny pojedynek trwał dwie godziny i 47 minut.
 
Rosjanka wygrała 12 z 14 wcześniejszych konfrontacji z krakowianką, m.in. w dwóch poprzednich meczach w kończących sezon zawodach, do których doszło - także w fazie grupowej - trzy lata temu i w ubiegłym roku. W poprzednim sezonie jednak dzięki zapisaniu na swoim koncie jednego seta do półfinału awansowała Polka, a nie jej wyżej notowana rywalka.
 
Radwańska po raz siódmy startuje w masters. Rok temu dotarła do półfinału. Powtórzyła tym samym swoje najlepsze osiągnięcie z turnieju, nazywanego wcześniej WTA Championships, z 2012 roku, gdy rywalizacja toczyła się w Stambule. W czterech pozostałych edycjach zakończyła udział na rundzie grupowej (w latach 2008-09 rozegrała po jednym spotkaniu jako rezerwowa). Szarapowa występuje ósmy raz, triumfowała w 2004 roku.
 
W rozegranym wcześniej innym spotkaniu Grupy Czerwonej Rumunka Simona Halep pokonała Włoszkę Flavię Pennettę 6:0, 6:3.
 
W poniedziałek występ zainaugurują zawodniczki z Grupy Białej. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze z obu grup.
 
Wynik meczu Grupy Czerwonej:
 
Maria Szarapowa (Rosja, 3) - Agnieszka Radwańska (Polska, 5) 4:6, 6:3, 6:4.
(PAP)