Rosja zainteresowana dobrymi stosunkami z Polską

Rosja zainteresowana dobrymi stosunkami z Polską
fot. PAP/EPA

"Polska to bardzo duży kraj, to jeden z największych krajów europejskich, i, oczywiście, Rosja chce z całą Europą, a tym bardziej z jednym z większych jej krajów, mieć bardzo dobre stosunki" - oświadczył Pieskow dziennikarzom w Moskwie.

 

Odpowiadając na pytanie, czy Moskwie i Warszawie uda się osiągnąć takie relacje, oznajmił: "To nie zależy tylko od jednego państwa, to zależy od obu".

 

Wcześniej rzecznik prezydenta FR powiedział, że Rosja respektuje wybór polskiego narodu.

 

"Wynik wyborów w każdym kraju to wyraz woli tych, którzy poszli głosować, czyli obywateli" - oświadczył przedstawiciel Kremla.

 

"Nie ulega wątpliwości, że z szacunkiem odnosimy się do wyborów, do wyników wyborów w Polsce. Jednocześnie ubolewamy, że obecnie nasze stosunki dwustronne znajdują się w nie najlepszym stanie" - zaznaczył Pieskow.

 

Wg niego Rosja zawsze opowiadała się za dobrymi, wzajemnie korzystnymi stosunkami z Polską. "Chcemy tego także obecnie, lecz - jak się to u nas mówi - +do miłości zmusić nie można+" - oświadczył.

 

Pieskow powiedział, że Rosja liczy na polityczną mądrość w kwestii stopniowej normalizacji stosunków z Polską i poprawę jakości relacji.

 

(PAP)