Sukces Radwańskiej - zagra w finale turnieju WTA Finals

Sukces Radwańskiej - zagra w finale turnieju WTA Finals
EPA/WALLACE WOON

Finałową rywalkę Polki wyłoni mecz Rosjanki Marii Szarapowej (3.) z Czeszką Petrą Kvitovą (4.).

 

W pierwszym secie Radwańska prowadziła 4:1, ale Muguruza odrobiła straty. Taką samą przewagę Polka miała w tie-breaku, ale ostatecznie lepsza była rywalka. W dwóch kolejnych partiach również nie brakowało emocji i zwrotów akcji, ale obie zakończyły się zwycięstwem krakowianki. Hiszpanka, która w Singapurze startuje także w deblu, momenty dobrej gry przeplatała prostymi błędami wynikającymi ze zmęczenia.

 

Spotkanie trwało dwie godziny i 39 minut. 26-letnia Radwańska i młodsza o cztery lata Muguruza zmierzyły się po raz siódmy. Wszystkie cztery poprzednie mecze w tym roku rozstrzygnęła na swoją korzyść urodzona w Wenezueli Hiszpanka, w dwóch wcześniejszych lepsza była krakowianka.

 

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego po raz siódmy startuje w masters. Dwukrotnie - w 2012 roku i w poprzedni sezonie - dotarła do półfinału turnieju nazywanego wcześniej WTA Championships, co było do soboty jej najlepszym osiągnięciem w tych zawodach. Muguruza zadebiutowała w gronie uczestniczek tej imprezy w singlu.

 

Wynik półfinału:

 

Agnieszka Radwańska (Polska, 5) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 2) 6:7 (5-7), 6:3, 7:5.

 

(PAP)