Anodina uciekła z Rosji? Szefowa MAK prawdopodobnie jest we Francji

Wiadomość o wyjeździe Anodiny potwierdziły dwa niezależne źródła – rosyjski  biznesmen i urzędnik federalny. Szefowa MAK prawdopodobnie zamieszkała ze swoim synem i jego żoną. Syn generał Anodiny - Aleksander Pleszakow jest założycielem bankrutujących linii lotniczych Transaero. Z kolei jego żona Olga pełni w nich funkcję prezesa.
 
Transaero to druga co do liczby przewożonych pasażerów linia lotnicza w Rosji. Wyprzedza ją jedynie Aerofłot. Mimo to w ubiegłym roku popadła w poważne problemy finansowe. Żeby uratować ją przed upadkiem we wrześniu uzgodniono, że Aerofłot wykupi  Transaero . Jednak umowa została zerwana. 
 
W końcu podpisano porozumienie o sprzedaży co najmniej ponad połowy akcji. Ale i tym razem transakcja nie doszła do skutku bo Federalna Agencja Transportu Lotniczego anulowała certyfikat Transaero. Przewoźnik, którego 3 procent akcji należy do Anodiny musiał zakończył działalność. 
 
W odwecie MAK oznajmił, że wstrzymuje certyfikaty dla wszystkich samolotów Boeing 737 w Rosji do czasu otrzymania  zawiadomienia ze strony rosyjskiej Federalnej Agencji Transportu Powietrznego  i amerykańskiego Federalnego Zarządu Lotnictwa, że stan tych samolotów zapewnia bezpieczną  eksploatację. Według dokumentu MAK niezbędne było dopracowanie systemu manipulowania sterem wysokości Boeingów typu 737. Jak pisze gazeta "Wiedomosti" miała to być zemsta udziałowców Transaero. Bo większość samolotów latających na rosyjskim niebie to właśnie Boeingi 737.
 
Dwa lata temu generał Tatiana Anodina została odznaczona Orderem Legii Honorowej. To odznaczenia nadał jej prezydent Francji Francois Hollande' za wkład w budowę systemu bezpieczeństwa lotniczego i rozwój francusko-rosyjskich kontaktów w sferze lotnictwa.