Para prezydencka rozpoczęła wizytę w Watykanie

Para prezydencka rozpoczęła wizytę w Watykanie
Fot. PAP/Jacek Turczyk
W poniedziałek para prezydencka zostanie przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka. Odbędzie się taż spotkanie z sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem. Prezydent odznaczy także polskich duchownych pracujących w Stolicy Apostolskiej.
 
"Wizyta ma też wymiar dyplomatyczny. Dzisiaj bardzo wiele tematów także polityki światowej osobiście interesuje papieża Franciszka. Zakończył się niedawno synod o rodzinie. Jest także kwestia migracji, polityki zrównoważonego rozwoju. To wszystko będzie przedmiotem rozmowy w Watykanie" - powiedział PAP przed wizytą prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
 
"Jest też wymiar relacji państwo polskie - Kościół katolicki. W przyszłym roku są dwa bardzo ważne wydarzenia. Po pierwsze Światowe Dni Młodzieży. To społecznie największe wydarzenie międzynarodowe, które będzie miało miejsce w Polsce, właśnie z udziałem papieża Franciszka. To oczywisty temat do rozmowy. Mamy także 1050-lecie chrztu Polski. To też bardzo ważny element wspólnej relacji państwo-Kościół" - dodał.
 
Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie i w Wieliczce w dniach 26-31 lipca 2016 roku.
(PAP)