Papież o zamachach: to barbarzyństwo wywołuje przerażenie

W trakcie południowej modlitwy Anioł Pański Franciszek zwrócił się do tysięcy wiernych na placu Świętego Piotra: "Pragnę wyrazić mój ból z powodu zamachów terrorystycznych, które w piątek późnym wieczorem zbroczyły krwią Francję powodując liczne ofiary".

"Prezydentowi Republiki Francuskiej oraz wszystkim obywatelom składam moje braterskie kondolencje. Szczególnie bliski jestem rodzinom tych, którzy stracili życie, i rannym" - dodał.

 

Papież oświadczył: "Tak wielkie barbarzyństwo wywołuje w nas przerażenie i skłania do zadania pytania, jak serce człowieka może planować i realizować tak straszne wydarzenia, które wstrząsnęły nie tylko Francją, ale całym światem".

 

"W obliczu takich czynów nie można nie potępić tej gorszącej obrazy godności osoby ludzkiej. Chcę z mocą powtórzyć, że droga przemocy i nienawiści nie rozwiązuje problemów ludzkości!" - podkreślił papież. "Bluźnierstwem" nazwał posługiwanie się imieniem Boga. Następnie wezwał wszystkich do modlitwy za ofiary zamachów, za naród francuski, Europę i cały świat.

 

(PAP)