Kadra zagra bez gwiazd. Nawałka: minimalizujemy ryzyko urazu

Kadra zagra bez gwiazd. Nawałka: minimalizujemy ryzyko urazu
PAP/Bartłomiej Zborowski

We wtorek w składzie Polski na pewno zabraknie Lewandowskiego, Krychowiaka i Fabiańskiego, którym trener Nawałka po sparingu z Islandią dał wolne. Szkoleniowiec przyznał, że zdaje sobie sprawę, iż brak tych piłkarzy może być dużym rozczarowaniem dla kibiców, ale odsyłając ich do domu, kierował się dobrem zawodników.

 

„Staramy się minimalizować ryzyko kontuzji. Ci zawodnicy w ostatnim czasie grali dużo spotkań i myślę, że każdy, nawet krótki odpoczynek wpłynie korzystnie na ich zdrowie. Każdy ma jakieś granice fizjologiczne i musi mieć odpoczynek. Będziemy starali się wykorzystać ich brak pod kątem sprawdzenia następnych zawodników. Nie brakuje nam bardzo dobrych piłkarzy, którzy na pewno będą chcieli skutecznie zastąpić nieobecnych. Nie będzie to łatwe, ale na pewno będą się starali” – dodał.

 

Nawałka chwalił wtorkowych rywali i zwrócił uwagę, że Czesi w ostatnim czasie zrobili bardzo duży postęp.

 

„Ich trener przejął reprezentację Czech w podobnym czasie jak ja naszą i widać było, że z meczu na mecz oni robią postęp. Są dobrzy w ofensywie, ale równie dobrze radzą sobie z organizacją gry po stracie piłki. Jestem zadowolony, że możemy grać z takimi rywalami. Dla nas to doskonały sprawdzian” – zapewnił.

 

Mecz Polska – Czechy zostanie rozegrany we wtorek na Stadionie Wrocław o godz. 20.45.

 

(PAP)