Maradona przeszedł operację żołądka

Maradona przeszedł operację żołądka
"55-letni pacjent czuje się dobrze po przeprowadzonym wszczepieniu bypassów i pozostanie pod naszą opieką przez dwanaście dni" - powiedział jeden z operujących go lekarzy Carlos Felipe Chaux.
 
Niedawno prezydent Wenezueli Nicolas Maduro wyraził opinię, że Maradona byłby dobrym kandydatem na funkcję prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA).
 
W przeszłości Argentyńczyk uważany za jednego z najlepszych graczy w historii futbolu miał sporo problemów z narkotykami i alkoholem, a w 2000 roku bliski był śmierci po przedawkowaniu kokainy.
 
Z reprezentacją zdobył mistrzostwo świata w 1986 i drugie miejsce cztery lata później. Najważniejsze trofea na poziomie klubowym wywalczył w Napoli - Puchar UEFA oraz jedyne dwa tytuły mistrza Włoch w historii drużyny.
 
Po zakończeniu kariery sportowej związał się z telewizją, w której prowadził program La Noche del 10, emitowany przez Canal 13.
 
Od 2008 do 2010 był selekcjonerem reprezentacji Argentyny, z którą awansował do mistrzostw świata 2010 w RPA. "Albicelestes" odpadli z turnieju przegrywając ćwierćfinałowy mecz z Niemcami 0:4.
(PAP)