Francja: Wieża Eiffla ponownie zamknięta dla zwiedzających

Francja: Wieża Eiffla ponownie zamknięta dla zwiedzających
"Pomimo istotnych zabezpieczeń wdrożonych w sferze bezpieczeństwa dzięki posiłkom ze strony prefektury policji i systemowi nadzoru antyterrorystycznego Vigipirate, a także środkom bezpieczeństwa wewnętrznego", pozostaje jeszcze dostosować warunki do przyjmowania zwiedzających - podała w komunikacie SETE, na którą powołuje się portal dziennika "Le Figaro" i agencja AFP.
 
Rzeczniczka spółki Marthe Ozbolt, cytowana przez Associated Press, powiedziała, że wieża Eiffla nie została otwarta we wtorek rano ze względu na obecną sytuację w mieście.
 
Wieżę Eiffla, którą codziennie odwiedza 15-20 tys. osób, zamknięto w sobotę do odwołania po zamachach, w których w piątek zginęło 129 ludzi, a 352 zostało rannych. Na znak żałoby wygaszono też iluminację. Wieża została znów otwarta dla publiczności w poniedziałek po południu i do środy miała być iluminowana w barwach narodowych Francji - na niebiesko-biało-czerwono. Tak było jedynie w poniedziałek.
 
Tego dnia pracownicy spółki SETE zażądali instalacji wokół obiektu barier wysokości 1,90 m w celu dokonywania pierwszej selekcji odwiedzających - tłumaczył jeden z przedstawicieli firmy.
 
Kiedy wieża została ponownie otwarta w poniedziałek, jeden z filarów został otoczony tego rodzaju barierą, ale pracownicy ocenili, że jest ona niewystarczająca - dodał przedstawiciel spółki. We wtorek po południu odbyło się w tej sprawie zebranie dyrekcji spółki z przedstawicielami personelu, podczas gdy instalowano pierwsze bariery - dodał.
(PAP)