Kreml: Putin i Hollande zgodzili się na koordynację walki z IS

"Ustalono zacieśnienie kontaktów i koordynacji między wojskowymi i agencjami wywiadowczymi obu krajów w działaniach przeciwko grupom terrorystycznym w Syrii" - głosi komunikat Kremla wydany po rozmowie telefonicznej obu przywódców.
 
Wcześniej agencja RIA-Nowosti podała, że na polecenie Putina, krążownik rakietowy "Moskwa" będący okrętem flagowym floty czarnomorskiej, aktualnie na Morzu Śródziemnym, ma nawiązać kontakt z francuską grupą okrętów, w której skład wchodzi m.in. lotniskowiec "Charles de Gaulle" o napędzie atomowym, czyli okręt flagowy floty francuskiej. Został on skierowany w rejon działań w ramach walki z Państwem Islamskim
 
"W najbliższym czasie do rejonu waszych działań, dopłynie francuska grupa okrętów wojennych, w której skład wchodzi lotniskowiec. Należy nawiązać z Francuzami bezpośredni kontakt i pracować z nimi jak z sojusznikami. Szef sztabu generalnego i minister obrony otrzymali już stosowne rozkazy. Trzeba będzie opracować razem z nimi plan wspólnych działań zarówno na morzu jak i na lądzie" - powiedział Putin na naradzie w Ministerstwie Obrony, cytowany przez RIA-Nowosti.
 
"Wykonując zadania bojowe związane z walką z terrorystami w Syrii, bronicie Rosji i jej obywateli" - mówił Putin.
 
Kreml zapowiedział w komunikacie, że Hollande spotka się z Putinem w Moskwie 26 listopada, by kontynuować konsultacje na temat walki z terroryzmem.
(PAP)