Niemcy: Trzy osoby zatrzymane w związku z zamachami w Paryżu

Niemcy: Trzy osoby zatrzymane w związku z zamachami w Paryżu
"Dostaliśmy informacje, że jedna z osób poszukiwanych w związku z (zamachami) w Paryżu może znajdować się na naszym terenie" - powiedział rzecznik miejscowej policji. Wśród zatrzymanych są dwie kobiety i mężczyzna.
 
Korespondent lokalnej gazety "Aachener Zeitung" Marc Heckert powiedział, że policja poszukuje czwartej osoby.
 
Akcję przeprowadzono przed południem. Podejrzani, którzy są cudzoziemcami, zostali zatrzymani po wyjściu z biura pośrednictwa pracy. Heckert sprecyzował, że jechali czarnym Volkswagenem Golfem. Ich tożsamość jest sprawdzana, trwają przesłuchania - podała agencja dpa.
 
Według niemieckiej telewizji publicznej ARD wśród zatrzymanych nie ma prawdopodobnie poszukiwanego przez policję brata jednego z zamachowców z Paryża Salaha Abdeslama. 26-letni mężczyzna miał wynająć samochód, którym zamachowcy udali się do sali koncertowej Bataclan w Paryżu, gdzie zabili ponad 90 osób.
 
Jak podaje ARD, powodem akcji policyjnej był sygnał od mieszkańca, że w okolicy mogą znajdować się podejrzane osoby. Położony na północny wschód od Akwizgranu Alsdorf ma opinię spokojnego miasta - oceniła korespondentka ARD.
 
Akwizgran znajduje się na terenie kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia, w pobliżu granicy z Belgią i Holandią.
(PAP)