Hakerzy wypowiedzieli wojnę Państwu Islamskiemu - dżihadyści nie będą mieć łatwo w internecie

"Włamaliśmy się na ponad 5,5 tys. kont Państwa Islamskiego na Twitterze" - głosi komunikat grupy zamieszczony w tym serwisie.

W poniedziałek Anonymous ostrzegł dżihadystów: "Rozpoczniemy przeciw wam największą operację. Wojna została wypowiedziana (...) Anonymous będzie polował na was na całym świecie. Wiedzcie, że znajdziemy was".

 

Hakerzy zamieścili też wtedy wpis na Twitterze: "Nie miejcie wątpliwości: #Anynomous toczy wojnę z Państwem Islamskim. Nie przestaniemy mu się przeciwstawiać. I jesteśmy lepszymi hakerami".

 

Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego i bloger Olivier Laurelli ostrzegł jednak we wtorek, że działania społeczności hakerów mogą się okazać "kontrproduktywne oraz zaszkodzić śledztwu" w sprawie piątkowych zamachów. Anonymous wypowiedział wojnę islamistom już po styczniowym zamachu na francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo". Grupa, która identyfikuje się na Twitterze wpisem @OpCharlieHebdo, przedstawiająca się jako należąca do społeczności Anonymousa, zapowiedziała wtedy "masowe" retorsje.

(PAP)