Neumann: Ułaskawienie Kamińskiego to realizacja hasła "rodzina i sprawiedliwość"

Neumann: Ułaskawienie Kamińskiego to realizacja hasła rodzina i sprawiedliwość
Fot. PAP/Jacek Turczyk
Szef klubu PO ironizował też, że decyzja prezydenta Andrzeja Dudy o ułaskawieniu b. szefa CBA i obecnego koordynatora służb specjalnych, to także realizacja hasła "koniec z arogancją władzy". "Panie prezydencie, zawiódł pan nas i miliony Polaków tą decyzją, był to wyraz politycznego klientyzmu" - mówił Neumann zwracając się do obecnego w Sejmie prezydenta.
 
"Wiele państwo mówicie o polityce historycznej. Do historii przejdzie to, co zrobił pan prezydent, to będzie jeden z głównych elementów waszej polityki historycznej, ułaskawienie Mariusza Kamińskiego" - dodał pod adresem PiS.
 
Neumann mówił także, że decyzję prezydenta dobrze opisuje inne hasło premier Szydło: "rodzina i sprawiedliwość". "Sprawiedliwość dla rodziny Prawa i Sprawiedliwości, to jest rzeczywiście prawdziwe hasło" - powiedział. "Na to nie ma naszej zgody i myślę, że nie ma zgody milionów Polaków" - dodał.
 
Szef klubu PO stwierdził też, że słowa Szydło o "pokorze, pracy, umiarze i roztropności" władzy PiS nie mogą być traktowane poważnie, skoro PiS ogranicza prawa opozycji w Sejmie i próbuje "zamachnąć się na Trybunał Konstytucyjny". "W sprawie TK blisko współpracujecie z panem prezydentem, który łamiąc konstytucję nie przyjmuje ślubowania od trzech legalnie wybranych sędziów Trybunału" - powiedział. "Zaiste motto: pokora, praca, umiar, aż rzuca się w oczy" - ironizował Neumann.
 
Wspominał, że PiS zapowiada podniesienie podatków, które dadzą "kilka, kilkanaście miliardów", tymczasem obietnice premier Szydło "kosztują setki miliardów".
 
"Uczciwsze byłoby, gdyby pani premier pokazała tę teczkę, którą miała na debacie z panią premier Kopacz, teczkę pełną ustaw o 500 zł na każde dziecko, o skróceniu wielu emerytalnego, mieszkań za 2,5 tys. zł, i położyła te ustawy w Sejmie. Państwo położyli ustawy o TK i o służbach specjalnych, od tego zaczęliście" - powiedział szef klubu PO.
(PAP)