Mali: zginęło 3 zakładników, siły specjalne szturmują hotel, 80 osób uwolnionych

Cytowane przez Reutera francuskie źródło dyplomatyczne podało, że na miejscu znajdują się malijskie siły specjalne, a Francja zapewnia wsparcie logistyczne i wywiadowcze.

 

Wcześniej malijskie siły bezpieczeństwa podały, że terroryści, którzy zabarykadowali się z ok. 170 zakładnikami w hotelu, uwolnili część przetrzymywanych, w tym osoby potrafiące wyrecytować wersety Koranu. Dowódca armii malijskiej poinformował, że uwolniono ok. 20 zakładników.

 

Przedstawiciel rządu Turcji poinformował, że w hotelu jest sześciu pracowników linii lotniczych Turkish Airlines. Według AFP co najmniej siedmiu zakładników to obywatele Chin, a według źródeł w kancelarii francuskiego prezydenta Francois Hollande'a w hotelu przetrzymywani są również obywatele Francji.

 

Malijska telewizja publiczna poinformowała w piątek, że z zajętego przez islamskich bojowników hotelu Radisson Blu w stolicy Bamako uwolniono ok. 80 zakładników. Do luksusowego hotelu wkroczyły malijskie siły specjalne; trwa operacja.


Wcześniej informowano, że terroryści zabarykadowali się w 190-pokojowym hotelu z ok. 170 zakładnikami. Przedstawiciel służb bezpieczeństwa relacjonował, że część zakładników uwolniono, gdy umieli wyrecytować wersety Koranu.

(PAP)