Agata Duda: W świąteczny czas powinniśmy pamiętać o potrzebach innych

Agata Duda: W świąteczny czas powinniśmy pamiętać o potrzebach innych
Fot. PAP/Rafał Guz
Celem czternastej edycji akcji "Choinki Jedynki", jest pomoc podopiecznym fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" i fundacji Łukasza Barucha "Wygrajmy razem" z Dąbrowy Górniczej. W tym roku, pieniądze mają pochodzić z aukcji charytatywnej, na której zostaną zlicytowane obrazki pod hasłem "Magia Świąt", narysowane przez zaproszonych gości ze świata kultury, nauki i sportu. Tradycyjnie i tym razem, akcję swoim honorowym patronatem objęła pierwsza dama.
 
"Jestem bardzo zaszczycona, że wzorem mojej poprzedniczki Anny Komorowskiej, mogę objąć patronatem tak wspaniałą inicjatywę, która szczególnie w ten przedświąteczny czas tak pięknie nas jednoczy w działaniach na rzecz potrzebujących. Bardzo ważne jest, abyśmy nie koncentrowali się tylko na własnych sprawach, ale abyśmy jednak dostrzegli problemy i potrzeby innych" - mówiła Agata Kornhauser-Duda.
 
Dziękowała też szefom obydwu fundacji za to, "że uwrażliwiają nas na innych i przełamują społeczne bariery". Prezydencka małżonka przekazała też na rzecz aukcji wykonany własnoręcznie świąteczny medalion.
 
"To przedsięwzięcie już po raz 14. wpisuje się w naszą działalność misyjną. Edukujemy, informujemy, bawimy, ale także pracujemy na rzecz tych, którym w życiu nie powiodło się najlepiej. Wykorzystując nasze możliwości, kontakt z milionową publicznością, gromadzimy pieniądze, które choć w części mogą ulżyć ich doli" - mówił prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.
 
"Cieszę się, że od tylu lat udaje się wyczarowywać takie chwile, tworzyć taką planetę radości, uśmiechu i jasności. Róbmy to co roku, bo to są takie chwile, które dają siłę do życia" - zachęcała z kolei Anna Dymna.
 
Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Irena Santor, Marek Dutkiewicz, Zbigniew Korpolewski, prof. Jan Lubiński, Maria Niklińska, Grażyna Wolszczak, Cezary Harasimowicz, Olaf Lubaszenko, Adam Ferency, Aneta Todorczuk-Perchuć, Ilona Felicjańska, Maja Bohosiewicz, Teresa Lipowska, Andrzej Komorowski, Tomasz Michniewicz, Elżbieta Dzikowska, Krzysztof Kiliański, i Tomasz Sekielski.
(PAP)