Szwajcaria: Policja szuka w Genewie podejrzanych o zamachy w Paryżu

Szwajcaria: Policja szuka w Genewie podejrzanych o zamachy w Paryżu
Ochroniarz w europejskiej siedzibie ONZ w Genewie powiedział agencji Reutera, że szwajcarskie władze szukają "czterech mężczyzn", którzy najpewniej przebywają w położonym przy granicy z Francją mieście lub w jego pobliżu. Inny ochroniarz poinformował, że w kompleksie obowiązuje maksymalny poziom alertu.
 
"W ramach śledztwa prowadzonego na poziomie międzynarodowym i krajowym w sprawie ataków w Paryżu genewska policja i jej partnerzy aktywnie szukają osób, których opis został dostarczony przez Konfederację Szwajcarską" - czytamy w oświadczeniu genewskiego wydziału bezpieczeństwa.
 
Władze Genewy otrzymały te informacje w środę po południu. Na ich podstawie podwyższono poziom alertu w mieście i zwiększono liczbę policjantów.
 
W paryskich zamachach z 13 listopada, do których przyznali się bojownicy Państwa Islamskiego (IS), zginęło 130 osób. Policja w kilku europejskich krajach wciąż szuka osób, który mogły być zaangażowane w ataki lub w ich planowanie.
 
Nie jest jasne, czy w Genewie poszukiwane są osoby bezpośrednio związane z zamachami.Przed wjazdem dla samochodów do siedziby ONZ rozmieszczono oenzetowskich ochroniarzy uzbrojonych w pistolety maszynowe, co według mediów jest wyjątkowym środkiem w tym miejscu.
(PAP)