Państwo Islamskie działa w Szwajcarii?

Państwo Islamskie działa w Szwajcarii?
PAP/EPA

"Szwajcarski rząd otrzymał od zagranicznych władz informację o potencjalnej komórce IS w rejonie Genewy. Władze federalne sprawdziły tę informację i podzieliły się nią z miejscową policją" - powiedziała prezydent.

 

"Nie ma wskazówek o planowaniu konkretnego zamachu" - podkreśliła.

 

W Genewie podwyższono w czwartek stopień zagrożenia i rozmieszczono dodatkowych policjantów. W piątek poinformowano, że utrzymuje się trzeci w pięciostopniowej skali stopień alertu antyterrorystycznego.

 

W czwartek władze poinformowały o poszukiwaniach w Genewie osób, które mogą mieć związki z terroryzmem. Zdementowano wcześniejsze informacje, że mają one związek z zamachami w Paryżu z 13 listopada.

 

Rzeczniczka policji federalnej powiedziała, że władze poinformowały genewską policję o osobach, które "mogę mieć powiązania z terroryzmem", co zapoczątkowało poszukiwania. Szwajcarskie media podawały w czwartek, że policja szuka sześciu osób.

 

W paryskich zamachach z 13 listopada, do których przyznali się bojownicy Państwa Islamskiego, zginęło 130 osób. Policja w kilku europejskich krajach wciąż szuka osób, który mogły być zaangażowane w ataki lub w ich planowanie. (PAP)