Kubacki drugi w Engelbergu, triumf Austriaka Aignera

Kubacki drugi w Engelbergu, triumf Austriaka Aignera
PAP/Grzegorz Momot

Tydzień temu w Engelbergu skoczkowie rywalizowali w zawodach Pucharu Świata. To w tym bardziej prestiżowym cyklu startował dotychczas w tym sezonie Kubacki. W niedzielnym konkursie pojawiło się także kilku innych zawodników znanych z PŚ - m.in. Austriak Andreas Kofler oraz Norwegowie Tom Hilde i Rune Velta.

 

Kubacki dwukrotnie tego dnia wylądował na 131. metrze. Z Polaków w czołowej "10" znalazł się jeszcze Andrzej Stękała (126 i 128 m), który został sklasyfikowany na ósmej pozycji. Stanisław Biela był 27. (125,5 i 112,5). Jakub Wolny w pierwszej serii skoczył 125 m, ale w finale został zdyskwalifikowany i uplasował się na 30. miejscu. Krzysztof Miętus był 35. (114), a tuż za nim znalazł się Bartłomiej Kłusek (115).

 

W klasyfikacji generalnej PK prowadzi Słoweniec Tilen Bartol - 346 punktów. Z Polaków najwyżej, na piątej pozycji, jest sklasyfikowany Stękała - 212.

 

W poniedziałek kwalifikacjami w Oberstdorfie rozpocznie się 64. Turniej Czterech Skoczni. Powołania od trenera Łukasza Kruczka na pierwszą odsłonę rywalizacji otrzymali Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Stefan Hula i Maciej Kot.

 

(PAP)