Krychowiak lepszy od Lewandowskiego wg "France Football"

Krychowiak lepszy od Lewandowskiego wg France Football
PAP/Bartłomiej Zborowski

"2015 rok to dla niego pasmo sukcesów. Kluczowy zawodnik i motor napędowy Sevilli, która triumfowała w Lidze Europejskiej po pokonaniu w finale Dnipro Dniepropietrowsk. Solidny w defensywie, ale strzelił też kilka ważnych goli. Kluczowy gracz reprezentacji Polski i z niecierpliwością czekamy, aby zobaczyć go na mistrzostwach Europy we Francji" - można przeczytać w uzasadnieniu wyboru Polaka.

 

Trzy dni wcześniej 25-letni pomocnik wygrał plebiscyt gazety "Estadio Deportivo" na najlepszego piłkarza Sevilli w 2015 roku.

W zestawieniu "France Football" znalazło się m.in. czterech zawodników Barcelony: Argentyńczyk Lionel Messi, Hiszpan Andres Iniesta oraz Brazylijczycy Neymar i Daniel Alves. Do grona najlepszych piłkarzy mijającego roku francuski magazyn wybrał tylko jednego przedstawiciela Realu Madryt - Portugalczyka Cristiano Ronaldo.

 

Krychowiak przeszedł do FC Sevilli z francuskiego Stade Reims latem 2014 roku. Szybko stał się podstawowym zawodnikiem hiszpańskiego zespołu. Triumfował z nim siedem miesięcy temu w Lidze Europejskiej - w rozgrywanym w Warszawie finale zdobył bramkę (Sevilla wygrała wówczas z Dnipro Dniepropietrowsk 3:2), a później awansował do Ligi Mistrzów. W listopadzie przedłużył kontrakt z FC Sevillą do końca czerwca 2019 roku. Kwota odstępnego za defensywnego pomocnika zawarta w kontrakcie wynosi 45 mln euro.

(PAP)