WTA Shenzen - Radwańska awansowała do ćwierćfinału

WTA Shenzen - Radwańska awansowała do ćwierćfinału
PAP/EPA

Początek spotkania wyraźnie dla krakowianki, która wygrała pierwsze cztery gemy. Zhuai Zhang nie radziła sobie m.in. z serwisem przeciwniczki, a set otwierający ich potyczkę trwał zaledwie 26 minut.

 

Druga partia meczu była bardziej wyrównana. Chińska zawodniczka prowadziła 2:0, ale szybko Radwańska odrobiła straty z nawiązką (3:2). Później trwała wymiana punkt za punkt, lecz końcówka należała do Radwańskiej.

 

W rankingu światowym polska tenisistka zajmuje 5. miejsce, a występująca w Shenzen dzięki "dzikiej karcie" Zhang jest 139. Wcześniej grały ze sobą dwa razy i - podobnie jak w środę - Chinka nie zdołała wygrać nawet seta.

 

W październiku 2012 roku Radwańska zwyciężyła w drugiej rundzie turnieju w Pekinie 6:2, 6:3, z kolei w maju 2014 triumfowała 6:3, 6:0 w pierwszej odsłonie wielkoszlemowej imprezy na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu.

 

Kolejną rywalką Polki w Shenzen będzie inna Chinka Qiang Wang (WTA - 110.), która w drugiej rundzie wygrała z Amerykanką Vanią King 7:6 (7-3), 6:3.

 

Do tych zawodów - w singlu i deblu - zgłoszona była także Magda Linette, jednak ostatecznie nie pojawiła się na korcie. Powodem było zatrucie pokarmowe i gorączka.

 

Wynik 2. rundy singla:

Agnieszka Radwańska (Polska), 1) - Zhuai Zhang (Chiny) 6:1, 7:5.

(PAP)