Bronisław Komorowski otwiera swój instytut

Bronisław Komorowski otwiera swój instytut
PAP

Bronisław Komorowski zapowiadał, że instytut będzie "narzędziem służącym temu, aby niektóre problemy czynić przedmiotem debaty publicznej, także debaty politycznej". Jak podkreślał, w ramach zaangażowania w politykę międzynarodową instytut będzie też działać na rzecz przyjaznych relacji z Ukrainą i wspierania reform w tym kraju.

 

Fundacja została zarejestrowana w sądzie w sierpniu 2015 roku.

 

Jak poinformowano na profilu instytutu na jednym z portali społecznościowych, "do zadań fundacji należy m.in. wspieranie działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w Polsce i w Europie w wymiarze politycznym, militarnym, gospodarczym oraz społecznym".

 

Prezesem fundacji jest były prezydencki minister, obecnie senator PO Sławomir Rybicki. Wiceprezesem jest szef gabinetu w kancelarii Komorowskiego Paweł Lisiewicz. W skład rady fundacji wchodzą z kolei prezydenccy ministrowie: Olgierd Dziekoński i Jacek Michałowski oraz dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie Tadeusz Zielniewicz.

 

Założenie instytutu Bronisław Komorowski zapowiedział we Lwowie w lipcu 2015 roku, po przegranych wyborach prezydenckich.

(PAP)