Rozbili grupę producentów dopalaczy. Wspólna akcja straży granicznej i policji

Kilkadziesiąt adresów w całej Polsce. W akcji grupy specjalne Straży Granicznej i policyjni antyterroryści. Tak wyglądały zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej, która przemycała i rozprowadzała dopalacze.
 
Przestępcy sprzedawali dopalacze zarówno w internecie jak i w tak zwanej sprzedaży bezpośredniej. Podczas trzydniowej akcji zatrzymano 34 osoby - w tym prawdopodobnie przywódcę grupy.
 
W dziesiątkach przeszukań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji zabezpieczono ponad sto kilogramów gotowych dopalaczy i blisko osiemdziesiąt litrów substancji psychotropowych służących do ich produkcji. 
 
Składniki dopalaczy prawdopodobnie trafiały do Polski z przemytu - głównie z kierunku Azjatyckiego. W podziemnych laboratoriach były łączone i pakowane. W proceder zamieszani są też prawdopodobnie wykwalifikowani chemicy.
Osiemnastu zatrzymanych przestępców już usłyszało zarzuty związane z obrotem dopalaczami za co grozi im co najmniej osiem lat więzienia. Dodatkowo czterech z nich jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej za co mogą trafić za kraty nawet na 12 lat.