Szturm na nielegalną fabrykę papierosów. Straż Graniczna przechwyciła towar wart miliony złotych

Z informacji, które od miesięcy gromadzili funkcjonariusze wydziału operacyjno-śledczego wynika, że na terenie powiatu włocławskiego działa nielegalna fabryka papierosów. Po uzyskaniu zgody prokuratury na siłowe wejście na teren posesji do akcji ruszają tak zwane grupy realizacji wspierane przez antyterrorystów. 
 
Posesji strzegą agresywne psy. Funkcjonariusze decydują się na szybkie i najmniej drastyczne rozwiązanie. Huk granatów stawia na nogi całą okolicę. Antyterroryści muszą działać błyskawicznie. Antyterroryści dzielą się na kilka grup, które wchodzą do budynku. Zabezpieczają też tyły i ubezpieczają całą operację z zewnątrz.
 
W kolejnych pomieszczeniach antyterroryści zatrzymują kolejne osoby. Łącznie jest ich osiem. Wszystkich przeprowadzają do głównej sali produkcyjnej. Wiadomo już, że nikt nie uciekł, a materiał dowodowy pozwoli postawić zatrzymanym zarzuty.
 
Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli towar o wartości ponad trzech milionów złotych. Działalność grupy mogła uszczuplić budżet państwa o prawie cztery miliony. To pierwsza tak duża akcja pograniczników w tym roku wymierzona w przestępczość tytoniową. W ubiegłym roku zlikwidowali  największą w Europie tego typu fabrykę, gdzie wartość zabezpieczonego towaru wyniosła ponad 1,5 miliarda złotych.