Tajwan: dwie osoby uratowane spod gruzów ponad 60 godzin po trzęsieniu ziemi

Tajwan: dwie osoby uratowane spod gruzów ponad 60 godzin po trzęsieniu ziemi
PAP/EPA/RITCHIE B. TONGO

Dotychczasowy bilans ofiar to 38 zabitych, ale ponad 100 ludzi jest nadal zaginionych i przypuszcza się, że są oni pogrzebani głęboko pod gruzami 17-piętrowego wieżowca mieszkalnego. Poza tym budynkiem odnotowano tylko dwie ofiary śmiertelne wstrząsu, który nawiedził Tainan i okolice w sobotę około godz. 4 nad ranem czasu polskiego (ok. godz. 21 w piątek w Polsce).

 

Jak zaznaczył burmistrz Tainanu William Lai "jest więcej ofiar niż te które wydobyto i liczba zabitych prawdopodobnie przekroczy sto".

 

W trakcie wizyty w szpitalu w Tainanie kończący już urzędowanie prezydent państwa Ma Jing-cu powiedział, że władze podejmą dodatkowe starania na rzecz poprawy jakości budownictwa. "W bliskiej przyszłości będziemy mieli pewne dalsze ulepszenia, jeśli chodzi o zarządzanie budownictwem. Z pewnością zrealizujemy to zadanie" - zadeklarował.

 

Według świadków, na których powołuje się Reuters, w szczątkach leżących na gruzowisku ścian wieżowca widać było wmurowane w nie kanciaste bańki po oleju jadalnym, wykorzystywane najwyraźniej jako materiał budowlany.

 

(PAP)