Korea Płn. wzywa do wytężonej pracy przed zjazdem partii

Korea Płn. wzywa do wytężonej pracy przed zjazdem partii
Czerwone plakaty obwieszczające początek kampanii pojawiły się w stolicy już we wtorek, a w czwartek tysiące mieszkańców Pjongjangu zgromadziły się na placu Kim Ir Sena, by zademonstrować swoje zaangażowanie.
  
  Zaplanowana na 70 dni kampania lojalności polega na deklarowaniu przez organizacje i indywidualne osoby celów do osiągnięcia i wykazaniu się cięższą pracą dla ojczyzny.
  
  Wypisane wielkimi białymi literami na czerwonym tle hasła wiszą na budynkach, w biurach, widoczne z daleka, umieszczono je również na polach i wzgórzach.
  
  Podobne kampanie lojalności organizowano też przedtem. W zeszłym tygodniu partia rządząca ogłosiła masę nowych haseł, od wzmocnienia gospodarki po wezwanie do osiągnięcie światowej potęgi w sporcie.
  
  Jak podały w czwartek oficjalne media, wypuszczono również znaczki "nawołujące do cudów pracy w budowie kwitnącego narodu". Na znaczkach widnieją hasła w rodzaju: "Prędzej umrzeć, niż wyrzec się rewolucyjnej wiary!"
  
  VII zjazd Partii Pracy Korei na początku maja będzie pierwszym od 36 lat i pierwszym za rządów Kim Dzong Una. Wydarzenie to - jak wskazuje AP - będzie bacznie obserwowane ze względu na to, że może wytyczyć nowe kierunki działań i priorytety najwyższych władz Korei w sferze gospodarki, spraw wewnętrznych i stosunków z zagranicą.
(PAP)