Grabarczyk usunięty z władz PO. Zastąpi go Budka

Grabarczyk usunięty z władz PO. Zastąpi go Budka
PAP/Marcin Obara

Przed posiedzeniem Rady odbyło się spotkanie zarządu Platformy, podczas którego szef PO Grzegorz Schetyna złożył Grabarczykowi propozycję, by sam zrezygnował z funkcji wiceszefa i pozostał w zarządzie. Ten odmówił jednak i w tej sytuacji członkowie Rady głosowali nad usunięciem go z władz PO.

 

"W polityce potrzebne są czyste sytuacje i takie jednoznaczne, i dzięki temu przewodniczący ma swobodę w doborze współpracowników. Propozycja, którą otrzymałem, świadczyła o braku zaufania" – powiedział Grabarczyk, pytany dlaczego nie przyjął oferty Schetyny.

 

Zadeklarował, że będzie „gotów do tego, żeby zmierzyć się z Grzegorzem Schetyną w następnych wyborach na szefa Platformy”.

 

Rada Krajowa uzupełniła ponadto skład zarządu krajowego – nowymi jego członkami zostali m.in. b. wiceszef MSZ ds. europejskich Rafał Trzaskowski oraz b. minister sprawiedliwości Borys Budka.

 

Budka został dodatkowo wybrany wiceprzewodniczącym, w miejsce Grabarczyka. Wiceszefem został też b. szef MON i b. wicepremier Tomasz Siemoniak. Członkowie Rady wskazali też nowego skarbnika – posła Mariusza Witczaka.

(PAP)