Turniej WTA w Dausze: finał nie dla Radwańskiej

Turniej WTA w Dausze: finał nie dla Radwańskiej
PAP/EPA

Radwańska i Suarez Navarro to jedyne rozstawione zawodniczki w półfinałowej stawce. W czwartek wieczorem Polka pokonała Włoszkę Robertę Vinci 3:6, 6:2, 6:3. Pokazała wówczas dużo efektownych zagrań i zebrała wiele pochwał, ale - jak się okazało dzień później - kosztowało ją to też sporo sił, co zemściło się w piątek.

 

Krakowianka już na samym początku straciła podanie, ale od razu odpowiedziała przełamaniem. Prezentujące dość podobny styl tenisistki następnie utrzymały podanie. Niespełna 27-letnia krakowianka miała nieraz dobre pomysły na rozwiązanie akcji, ale zabrakło wykończenia. Z kolei Hiszpanka była bardzo dobrze dysponowana i rozkręcała się - grała czujnie i odważnie. Popisywała się swoim firmowym zagraniem - jednoręcznym bekhendem. W efekcie nie pozwoliła już rywalce w tym secie na wygranie gema.

 

W jednej z akcji na początku drugiej odsłony zawodniczka z Półwyspu Iberyjskiego, biegnąc do skrótu zagranego przez Radwańską, przewróciła się, a upadając uderzyła się w prawą rękę. Od razu też poprosiła o przerwę medyczną. Obyło się bez interwencji, a Suarez Navarro po powrocie na kort kontynuowała dobrą passę. Polka nie potrafiła się jej jednak skutecznie przeciwstawić i popełniała coraz więcej błędów. Tę odsłonę przegrała 0:6.

 

Tenisistki te zmierzyły się ze sobą wcześniej cztery razy i trzykrotnie wygrywała Polka, ostatnio - w ćwierćfinale tegorocznego Australian Open.

 

Krakowianka po raz piąty wystąpiła w tej fazie zawodów na kortach twardych w stolicy Kataru. Poprzednio do półfinału dotarła tam w 2008 oraz w latach 2012-14, ale nigdy nie udało się jej awansować do finału. W poprzednim sezonie odpadła w ćwierćfinale.

 

W drugiej parze półfinałowej zmierzą się Niemka Andrea Petkovic i Łotyszka Jelena Ostapenko.

Klaudia Jans-Ignacik odpadła w 2. rundzie debla, a Alicja Rosolska - w pierwszej.

 

Wynik półfinału gry pojedynczej:

 

Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 8) - Agnieszka Radwańska (Polska, 3) 6:2, 6:0.

 

(PAP)