W Wietnamie urodziły się bliźniaki, które mają dwóch ojców

W Wietnamie urodziły się bliźniaki, które mają dwóch ojców

Prof. Le Dinh Luong z Wietnamskiego Towarzystwa Genetycznego powiedział, że ekspertyza genetyczna nie pozostawia wątpliwości, że bliźniaki spłodzili dwaj mężczyźni. Rodzina zwróciła na to uwagę już po ich narodzinach, gdy zauważono, że z wyglądu są dość odmienne.

„To bardzo rzadki przypadek. Oficjalnie znanych jest jedynie 10 par bliźniaków, którzy mają dwóch ojców. Oczywiście, takich przypadków może być na świecie więcej, ale nie zostały one ujawnione” – powiedział Prof. Luong.

 

Do poczęcia bliźniąt, które mają różnych ojców, dochodzi wtedy, gdy w czasie jednego cyklu zostanie wytworzonych więcej komórek jajowych, z których dwie zostaną zapłodnione podczas oddzielnych kontaktów seksualnych, do których doszło w krótkim odstępie czasu. Zdarza się również, że gotowe do zapłodnienia jajeczka powstają w dwóch kolejnych owulacjach szybko po sobie następujących.

 

W 2015 r. w New Jersey urodziły się bliźniaczki płci żeńskiej, które mają dwóch ojców. W 2010 r. przyszło na świat dwóch przyrodnich braci bliźniaków w Turcji.

(PAP)