Watykan oficjalnie zapowiedział wizytę papieża w Polsce

Watykan oficjalnie zapowiedział wizytę papieża w Polsce
PAP/EPA/GIORGIO ONORATI

W wydanej w południe nocie biuro prasowe Stolicy Apostolskiej podało: "Z okazji najbliższych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie, przyjmując zaproszenie najwyższych władz Rzeczypospolitej i polskich biskupów, Jego Świątobliwość Franciszek uda się z wizytą duszpasterską do Polski w dniach od 27 do 31 lipca 2016 roku”.

 

Watykan nie ogłosił jeszcze oficjalnego programu podróży papieża. To będzie pierwsza wizyta Franciszka w Polsce. Dojdzie do niej 10 lat po wizycie Benedykta XVI.

 

Podróż papieża do Polski była jednym z głównych tematów niedawnych rozmów ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego w Watykanie. Na przełomie lutego i marca spotkał się on z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem i szefem watykańskiej dyplomacji arcybiskupem Paulem Gallagherem oraz z przewodniczącym Papieskiej Rady Świeckich kardynałem Stanisławem Ryłką. Kierowana przez niego rada jest organizatorem Światowych Dni Młodzieży.

 

Minister Waszczykowski ujawnił wówczas, że program wizyty będzie bogaty i dodał zarazem, że strona polska jest przygotowana na ewentualne dodatkowe jej punkty, zgodnie z życzeniem papieża.

 

(PAP)