PŚ w skokach - Polska 6. w Planicy, zwycięstwo Norwegii

PŚ w skokach - Polska 6. w Planicy, zwycięstwo Norwegii
PAP/EPA/IGOR KUPLJENIK

Norwegia zgromadziła 1627,4 pkt. Druga Słowenia miała 1569,0 pkt, a trzecia Austria o... 0,1 pkt mniej - 1568,9 pkt. Polska ekipa przed skokami ostatniej grupy zawodników była na dobrej, czwartej pozycji. Ale Kamilowi Stochowi nie udało się odeprzeć ataku Japonii i Niemiec.

 

Dwukrotny złoty medalista olimpijski z Soczi wylądował na 218,5 m, ale Japończyk Noriaki Kasai miał 233,5 m, a Niemiec Richard Freitag - 222 m. To wystarczyło, aby obie ekipy "rzutem na taśmę" zepchnęły biało-czerwonych na szóstą pozycję.

 

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej konkursu zwyciężył zdobywca Pucharu Świata Słoweniec Peter Prevc, który w drugim skoku wylądował na 246. m. To była najlepsza próba w całych zawodach. Drugi był Austriak Michael Hayboeck, a trzeci Norweg Kenneth Gangnes.

 

Najlepszy z Polaków Stoch został sklasyfikowany na 11. pozycji. Maciej Kot, który w pierwszym skoku ustanowił rekord życiowy - 222 m, znalazł się na 15. miejscu. Cztery pozycje niżej uplasował się Stefan Hula, który także poprawił swoją "życiówkę", która teraz wynosi 217,5 m.

 

(PAP)