Prezydent: Dwaj Polacy ranni w Brukseli to celnicy

Prezydent: Dwaj Polacy ranni w Brukseli to celnicy
fot. PAP/Jacek Turczyk

"Poprosiłem – zresztą tak samo jak poprosiła pani premier (Beata Szydło), z tego co wiem - o to, aby jednak wszelkie służby dbające o bezpieczeństwo naszego kraju i bezpieczeństwo Polaków zachowały szczególną, wzmożoną czujność w tej sytuacji, jaka wystąpiła" – powiedział prezydent.

 

Nawiązał do wcześniejszych informacji, że dwóch Polaków zostało rannych w zamachach w Brukseli. "O ile wiem, na lotnisku Zaventem dwóch Polaków, którzy przebywali tam na delegacji, funkcjonariuszy Służby Celnej, zostało rannych. Według informacji, które panowie mi przekazali, znajdują się zarówno oni, jak i ich rodziny w tej chwili pod opieką naszych służb konsularnych. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i że obie te osoby jak najszybciej wrócą do zdrowia" – powiedział Duda.


Według najnowszych danych w podwójnym zamachu na międzynarodowym lotnisku w Brukseli zginęło we wtorek 14 osób, a 92 zostały ranne. Natomiast w przeprowadzonym krótko później ataku w metrze śmierć poniosło co najmniej 20 osób; ponad 100 ludzi odniosło tam obrażenia. (PAP)