Rosja: Putin potępił zamachy terrorystyczne w Brukseli

Rosja: Putin potępił zamachy terrorystyczne w Brukseli
fot. PAP

Rzeczniczka resortu spraw zagranicznych oświadczyła też, wypowiadając się po zamachach, że zamrożenie prac Rady NATO-Rosja utrudnia walkę z terroryzmem.

 

"Zamrożono kanały przeciwdziałania terroryzmowi, zarówno dwustronne, jak i wielostronne" - powiedziała Zacharowa w telewizji Rossija24, dodając, że chodzi w szczególności o Radę Rosja-NATO. "Kwestia walki z terroryzmem jest właśnie jednym z istotnych i ważnych tematów współpracy w tym formacie" - zauważyła.

 

"Ale partnerzy zachodni wstrzymali tę pracę. Pod wszelkimi zmyślonymi pretekstami wstrzymywano pracę na kierunku antyterrorystycznym" - powiedziała Zacharowa.

 

Po aneksji Krymu przez Rosję oraz wybuchu konfliktu na wschodniej Ukrainie NATO zawiesiło cywilną i wojskową współpracę z Moskwą. Utrzymano jednak kontakt w Radzie NATO-Rosja na szczeblu ambasadorów. Od czasu wybuchu konfliktu ukraińskiego odbyły się dwa spotkania na tym szczeblu.

 

Wcześniej we wtorek rzecznik Kremla przekazał, że swoją ocenę wydarzeń w Brukseli prezydent Rosji sformułował w telegramie z kondolencjami przesłanym na ręce króla Belgów Filipa.

 

"Prezydent Putin przekazał już wyrazy współczucia królowi Belgów Filipowi w związku ze śmiercią cywilów w rezultacie serii wybuchów w Brukseli. Prezydent stanowczo potępił te barbarzyńskie zbrodnie" - oświadczył rzecznik Kremla.

(PAP)