Lotnisko w Brukseli będzie zamknięte do niedzieli włącznie

Lotnisko w Brukseli będzie zamknięte do niedzieli włącznie
PAP/EPA/LAURENT DUBRULE

Informacja o przedłużającym się zamknięciu lotniska została zamieszczona na Twitterze przez zarządcę tego międzynarodowego portu lotniczego. Pasażerowie, których rejsy miały zaczynać się lub kończyć w Zaventem, zostali poproszeni o skontaktowanie się z odpowiednimi liniami lotniczymi.

 

Od wtorku w Brukseli nie ląduje ani nie startuje żaden samolot. Lotnisko jest nadal zamknięte nie tylko z powodu zniszczeń, ale również ze względu na trwające dochodzenie po zamachach. Przewoźnicy kierują samoloty do Liege lub na lotnisko w Charleroi.

Komplikacje związane z wyłączeniem lotniska w Brukseli mogą stać się poważniejsze z końcem tygodnia, gdy rozpoczną się dwutygodniowe ferie szkolne w Belgii – zauważa agencja AFP.

 

We wtorkowych samobójczych zamachach w stolicy Belgii zginęło co najmniej 31 osób, a ok. 300 zostało rannych. Na lotnisku doszło do eksplozji dwóch ładunków wybuchowych. Trzeci – znaleziony przez policję w rumowisku – nie został zdetonowany. Zginęło tam co najmniej jedenaście osób.

 

Do eksplozji doszło także w kolejce podziemnej pomiędzy stacjami Schuman i Maelbeek w bezpośrednim sąsiedztwie Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Rady UE. Zginęło tam ok. 20 osób.

 

Do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych przyznało się Państwo Islamskie.

 

(PAP)