Biskupi na wojnie z aborcją. List odczytany we wszystkich kościołach

Duchowni przekonują dziś wiernych, by zakazać definitywnie aborcji. W kościołach odczytywany jest list episkopatu w tej sprawie. Ma on związek z obchodzonym Dniem Świętości Życia.

 

"W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie" - uważa Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Do swojej wizji chce przekonać wszystkich wiernych. Dlatego w kościołach w całym kraju odczytywany jest list episkopatu w tej sprawie

 

"W roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych"

 

Kościół chce, by to państwo zapewniło konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Z kolei wiernych duchowni proszą o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka.

 

List ma pośredni związek z Komitetem Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji", który zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji.