Nadinsp. Jarosław Szymczyk nowym komendantem głównym policji

Nadinsp. Szymczyk daje gwarancję dobrego wykonywania swoich obowiązków, a naszym zadaniem - resortu i policji - jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom naszego kraju - mówił Błaszczak na wspólnej konferencji z nowym KGP.

 

Szef MSWiA dodał, że jego zadaniem jest stworzenie warunków, żeby policja pracowała skutecznie, a zadaniem nowego komendanta jest dowodzenie policją.

 

Nowy szef policji został powołany przez premier Beatę Szydło na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji. W środę rano został wprowadzony do KGP przez Błaszczaka.

 

Po podaniu się do dymisji przez poprzedniego KGP insp. Zbigniewa Maja, od lutego p.o. szefa policji był mł. insp. Andrzej Szymczyk.

 

Nadinsp. Jarosław Szymczyk służbę w policji zaczynał w listopadzie 1990 r. Był m.in. kierownikiem Referatu Operacyjno - Rozpoznawczego i specjalistą Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji w Gliwicach. Od 21 lutego 2005 r. był zastępcą komendanta miejskiego policji w Gliwicach, a następnie komendantem miejskim w Gliwicach.

 

(PAP)