Nowojorczycy za Trumpem i Clinton. Prawybory w USA coraz bliżej finiszu

Nic nie przyciąga wyborców tak, jak kontrowersyjne poglądy i niewyparzony język. Zgodnie z przewidywaniami, Donald Trump z miażdżącą przewagą wygrał prawybory republikańskie w stanie Nowy Jork. Umocnił się tym samym na pozycji lidera w wyścigu o partyjną nominację Republikanów. Według sondaży, na kontrowersyjnego miliardera głosowała ponad połowa wyborców Partii Republikańskiej.

 

U Demokratów zdecydowane zwycięstwo odniosła Hilary Clinton, ostatecznie pokonując swojego jedynego rywala, socjalistę Berniego Sandersa. Jej wygrana praktycznie przesądza, że to właśnie była pierwsza dama będzie kandydatem Demokratów na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 

Zarówno Trump, jak i Clinton byli faworytami w swoim macierzystym stanie. Miliarder jest nowojorczykiem z urodzenia, natomiast była sekretarz stanu przeprowadziła się tam w 2000 roku, kiedy wygrała wybory na senatora.

 

Jeśli Donald Trump zdobędzie wystarczającą liczbę delegatów, ostateczna walka o miejsce w Białym Domu stoczy się między nim a byłą sekretarz stanu.