17 osób zatrzymanych za obrót narkotykami – gang powiązany z pseudokibicami

17 osób zatrzymanych za obrót narkotykami – gang powiązany z pseudokibicami

Jak powiedziała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, sprawą od kilku miesięcy zajmowali się policjanci z rzeszowskiego CBŚP i Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa rozprowadzała znaczne ilości zarówno narkotyków jak i substancji psychotropowych.

 

„Działali na terenie Przemyśla i innych miejscowości województwa podkarpackiego. Narkotyki trafiały przede wszystkim do osób powiązanych z miejscowym środowiskiem pseudokibiców” – dodała Hamelusz.

 

W sumie zatrzymano 17 osób, policjanci zastrzegają jednak, że sprawa jest rozwojowa. „Podczas zatrzymań i przeszukań współpracowaliśmy z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Służby Więziennej wykorzystując między innymi psy do wykrywania narkotyków” – dodała Hamelusz.

 

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz posiadania i wprowadzenia do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilościach. Grozi im nawet do 12 lat więzienia.

 

Z raportu CBŚP za 2015 r. wynika, że właśnie osoby powiązane z pseudokibicami coraz częściej zajmują się obrotem narkotykami, a także typowo kryminalną przestępczością – rozbojami, wymuszeniami haraczy a nawet handlem bronią.

(PAP)