Bobby McFerrin odwołał koncerty na świecie. Nie wystąpi w Krakowie

Bobby McFerrin odwołał koncerty na świecie. Nie wystąpi w Krakowie

Management Bobby McFerrina poinformował w piątek, że w związku z chronicznym problemem z gardłem i ogólnym przemęczeniem organizmu amerykański artysta odwołuje wszystkich kilkadziesiąt koncertów na świecie w najbliższych miesiącach. W Krakowie wokalista miał wystąpić z projektem "Bobby McFerrin Loves Brasil".

 

„Wielka szkoda, bo po sześciu latach nieobecności w Krakowie cieszyliśmy się na niezwykły – brazylijski show McFerrina” - zaznaczył organizator koncertu Witold Wnuk.

 

Organizatorzy zapraszają w tym samym terminie na inny koncert jazoowy - pojedynek dwóch wirtuozów skrzypiec, Roby Lakatosa i Adama Bałdycha. Lakatos to jeden ze światowych wirtuozów skrzypiec –znany z „ognistych” kreacji muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Adam Bałdych to popularny zagranicą młody polski jazzmen, łączący klasyczny jazz z fusion i world music.

 

W ramach cyklu ICE Jazz w marcu tego roku zagrał w Krakowie Billy Cobham, uznawany za legendę bębnów, współtwórcę wizerunku współczesnego perkusisty. 26 czerwca zaplanowano koncert Pat Metheny Quartet. Słynny gitarzysta powróci do Krakowa po 31 latach.

 

Partnerem Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego w organizacji koncertów cyklu jest Fundacja My Polish Heart. Jest ona współorganizatorem Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami.

(PAP)